Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli Ortaklarımız,

Dünyada ve ülkemizde yaşadığımız Koronavirüs pandemisi bizlere, geleceğe dönük plan ve çalışmalarımızı yeniden gözden geçirmemiz gerekliliğini gösterdi. İnsan ilişkilerinin azaldığı, yaşamımıza konulan sınırlamaların arttığı, dijital alanın çok daha fazla önem kazandığı bir dönemi yaşıyoruz. 

Ancak, eczacıların kurup geliştirdiği İstanbul Eczacılar Kooperatifi çatısı altında; birlikte davranma, dayanışma ve paylaşma olgusunun daha fazla anlam kazandığı bu günlerden daha az etkilenerek çıkmak ve hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmenin gayreti içinde olduk. Bunu, tüm meslektaşlarımızın kooperatifçilik ilkeleri ve meslek etiğine gösterdiği özen ve kooperatiflerine verdikleri destek ile gerçekleştirdik.

Önümüzdeki sürece baktığımızda ise henüz Korona salgının geçmediği, yeni varyantlarla devam ettiği de maalesef bir gerçek. Pandemi etkilerinin gerek eczane, gerekse ülke ekonomisi üzerindeki olumsuz etkileri sürerken, bu olumsuzlukların alanımızda da yansımalarını görüyoruz.

2015 yılından bugüne, değişmeyen ilaç fiyat kademeleri sonucunda eczacıların da elde ettiği gelir sürekli düşmekte. Ayrıca üretimi, tanıtımı ve satışı desteklenmeyen, halk sağlığı açısından sorunlu, internet üzerinden rahatlıkla sunulan ilaç dışı ürünler veya gıda takviyelerinin durumu.Bu iki konuda, alanımızdaki tüm kurumların ortak bir anlayış belirleyerek, birlikte davranmak zorunda olduğunun bilincindeyiz. Yoksa yarın çok geç olabilir.Bizler, sizlerin desteği ile bugünlere gelen, kendi alanında birçok yeniliğin sahibi olan ve sürekli daha güçlü bir serbest, bağımsız eczane sisteminin sürmesi için çalışan İstanbul Eczacılar Kooperatifi’nin yöneticileri olmaktan onur duyuyoruz.

Pandemi süresince karşılıksız, her türlü riske karşın yüz yüze sunduğu sağlık hizmetini sürdürmeye çalışan siz eczacı ortaklarımıza, kooperatifimiz ve eczane çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanları eczacılarımız ve eczane teknisyenlerini bir kez daha saygıyla anıyor, dayanışma ve birlikteliğimizin sürekli olmasını diliyoruz.

İSTANBUL ECZA KOOP